יום שישי

לילה מנצח יואלי דיקמן
משודר עכשיו לשידור חי
00:00
חידודון - עמי מימון שידור חזור
02:00
הלילה החדש המוזיקה הכי טובה ברדיו
03:00
הלכה יומית הרב בנימין חותה
05:45
כולל בוקר רבנים
06:00
להתענג בתענוגים אשר ברדה
07:00
אשת חיל ניר & אורטל קפטן
08:00
יביע אומר הרב יגאל כהן
10:00
מסיני בא הרב יעקב סיני
11:00
הליכות עולם הרב אהרן בוטבול
12:00
שולחן השבת רונן בוסתן
14:00
אזמר בשבחין משה חבושה
16:00
שבת שלום לכל בית ישראל
17:00
לכבוד שבת קודש מונה רוזנבלום
17:00


“עולמות” | אוצר ספרים דיגיטלי

מה עושה בן אדם שרוצה ללמוד סוגיא אבל אין ברשותו אוצר ספרים? מה עושה בן אדם שלא יודע בדיוק אלו ספרים לפתוח כדי לפתח את הסוגיא כמו שצריך? • האזינו

ישר ולעניין ג' סיון התש"פ (26.5.2020)
10

מה עושה בן אדם שרוצה ללמוד סוגיא אבל אין ברשותו אוצר ספרים? מה עושה בן אדם שלא יודע בדיוק אלו ספרים לפתוח כדי לפתח את הסוגיא כמו שצריך? הוא יכול לכתת את רגליו מספר לספר, לעבור ממדף למדף ולהשקיע שעות בהכנת שיעור. או פשוט להיעזר במיזם הלימוד בעיון “עולמות” במאגר השיעורים החינמיים של עולמות יש למעלה מ500 שיעורים מוכנים לפי נושאים, ניתן להכנס לאתר ולשמוע שיעור, או לקבל מראי מקומות מוכנים או להתקשר ולהזמין הביתה מעטפה עם חוברות הלימוד בהם יש את כל הסוגיא מונחת בפני הלומד כך שכל אחד יכול להיות מגיד שיעור.

כל שיעור מורכב מדפי מקורות של סוגיא, המצולמים בצורתם, ויוצאים לאור הן במהדורה מקוונת (בפורמט PDF) והן כחוברת מהודקת. דפי המקורות נותנים ללומדים תמונה כללית של הסוגיא, ובד בבד מאפשרים לרדת לפרטים, ולדון בזוויות השונות של הסוגיא, ובשאלות רבות המסתעפות ממנה. לדפי המקורות מצורפים דפי הכנה למסירת השיעור, המגישים לפני מגיד השיעור תקציר של נושאי הלימוד, אך בהחלט משאירים כר נרחב ליצירה פוריה של מוסר השיעור, למצוא בכוחות עצמו מקורות נוספים להעשיר ולהרחיב את הנושא הנלמד בשיעור. השילוב בין דפי המקורות ודפי ההכנה, מהווה בסיס יציב ונוח ללימוד ומסירת שיעור תוסס בעיון.

הרב קובי זילברליכט מפעיל תכנית עולמות ב’ישר ולעניין’

עולמות דף הבית
בארץ חרדים
10