יום שלישי

בגובה העיניים הרב משה קינן
00:00
חידודון - עמי מימון שידור חזור
02:00
הלילה החדש המוזיקה הכי טובה ברדיו
03:00
הלכה יומית הרב בנימין חותה
05:45
כולל בוקר רבנים
06:00
לצלילי הבוקר ניר קפטן
07:00
שמונה אפס אפס יקי אדמקר & ישראל כהן
08:00
השקפת חיים הרב חיים הורביץ
09:00
דנה בסוגיה דנה ורון
10:00
האקטואליה בפרשה הרב יהודה יוספי
12:00
אחת בצהריים נתן משי & אבי גדלוביץ
13:00
חידודון עמי מימוון
14:00
המבוקשים עמירם בן לולו
16:00
ישראל הצעיר ישראל כהן
17:00
המהדורה המרכזית יעקב גרודקה
19:00
חד וחלק הרב שלמה בניזרי
21:00
לקראת חצות נועם זיגמן
משודר עכשיו לשידור חי
23:00


עידית סילמן: “מי שקרא לסרבנות לא יכול לחנך את אחינו החרדים”

בצל התחדשות מחאת השמאל כנגד הממשלה, השרה עידית סילמן במהדורה המרכזית תוקפת בחריפות את המפגינים: "כנראה יש כאלה שלא הבינו עדיין מה קרה כאן בשביעי לאוקטובר" | האזינו

המהדורה המרכזית כ"ג אדר ב' התשפ"ד (2.4.2024)
59

בצל התחדשות הפגנות השמאל כנגד הממשלה והעומד בראשה, אומרת השרה להגנת הסביבה עידית סילמן ליעקב גרודקה במהדורה המרכזית ב’קול ברמה’: “כנראה יש כאלה שלא הבינו עדיין מה קרה כאן בשביעי לאוקטובר. אסור לנצל את כאב המשפחות ולרמוס את הדמוקרטיה. הממשלה עושה כל מה שצריך לשחרור החטופים והניצחון יהיה כשנראה אות כולם בבית”.

לדבריה: “יש מיעוט שמשמיע את קולו בצורה בריונית. בשביל האחדות לא צריך להיות אחים לנשק אלא אחים באמת. מי שקרא לסרבנות לא יכול לחנך את אחינו החרדים”.

סילמן מתייחסת לסערת חוק הגיוס ולמשבר בקואליציה ואומרת כי “כולם צריכים לסייע בנשיאה בנטל. נושא הגיוס הוא ‘תפוח אדמה לוהט’ שאף אחד לא רצה לגעת בו. על חוק עילת הסבירות ביקשו הסכמה רחבה אבל חוק הגיוס צריך להיות כאן ועכשיו גם אם זה באמצע מלחמה. הצבא צריך להיות מותאם ולעשות הכול בהסכמה”.

בהתייחסות ליחסים עם הנשיא ביידן וארה”ב אומרת השרה סילמן: “אמריקה ידידה גדולה של ישראל ומערכת היחסים טובה ואדוקה. בסוף אנחנו אחראיים לעצמנו וצריכים לקבל את ההחלטות הגורליות שלנו בעצמנו. לא התקפלנו ולא נתקפל מול לחצים בינלאומיים”.

אמש (יום שני) אושר בועדת השרים לענייני חקיקה חוק האקלים, בהובלת השרה סילמן, במהדורה המרכזית : השרה עידית סילמן לגרודקה ב’קול ברמה’: “הצעת חוק רישוי סביבתי תפחית את הרגולציה ותכניס כסף לקופת המדינה. חוק האקלים, שהוא חוק משמעותי מאוד בעשור האחרון, מיישר קו עם המדינות המפותחות”.

האזינו:

59