יום שני

בנפש החיים הרב חיים הורביץ
00:00
הלכה יומית הרב בנימין חותה
05:45
כולל בוקר רבנים
06:00
לצלילי הבוקר ניר קפטן
07:00
שמונה אפס אפס יקי אדמקר & ישראל כהן
08:00
שניים הפוך נועם זיגמן & משה ארלנגר
09:00
הכל עשר רונן גרוס
10:00
ברוך שאמר הרב ברוך שרגא
12:00
אחת בצהריים רונן כץ
13:00
חידודון עמי מימוון
14:00
המבוקשים עמירם בן לולו
16:00
מתגלגלים בדרכים ישראל כהן
משודר עכשיו לשידור חי
17:00
השקפת חיים הרב חיים הורביץ
18:00
המהדורה המרכזית משה גלסנר
19:00
אליבא דהילכתא הרב יעקב סיני
21:00
חנוך לנער אשר ברדה ואורחים
22:00


חמישה דברים שלא ידעתם על איש הרדיו יעקב גרודקה

כמדי שבוע אנו עורכים תחקיר עומק על אחד ממגישי רדיו קול ברמה ומגישים בפניכם דברים שלא ידעתם עליו • והפעם: 5 דברים שלא ידעתם על יעקב גרודקה

כ' כסלו התשפ"ב (24.11.2021)
70

את מנהל החדשות והאקטואליה של רדיו ‘קול ברמה’ יעקב גרודקה  אתם שומעים בתוכניתו ‘על הקצה’ ובפאנלים במסגרת שידורי הרדיו. אבל אתם חושבים שאתם יודעים עליו הכל? תחשבו שוב. לפניכם חמישה דברים שלא ידעתם על יעקב גרודקה:

1) אם תשמעו אי פעם את גרודקה מנהל שיחת רחוב שאינה בשפה העברית, אל תרימו גבה. גרודקה למד בתלמוד תורה קמניץ בירושלים, שהתנהל בשפת האידיש. עד היום הוא שולט בשפה שהפכה למצרך נדיר במחוזותינו.

2) את העובדה הבאה גם כותבי המדור לא ידעו עד לתחקיר העומק שנעשה על מגיש האקטואליה:  משרת העיתונות הראשונה של גרודקה הייתה בהיותו בחור צעיר בן 18. הוא שימש ככתב בעיתון הקנאי “שומרי תורה” של הרב מיכה רוטשילד. בין עבודותיו של גרודקה באותם ימים: סיקור מקיף של התנגדות הרבנים והתושבים להקמת קניון רמות המפורסם.

3) עד עכשיו יש לנו אידיש, משרת עיתונות אצל הקנאים, אבל לגרודקה גם קרבה לעולם הקבלה באופן אישי – אפילו מאוד אישי: בלומדו בישיבה גדולה, בשיעור א’, זכה להתקרב למקובל רבי שריה דבליצקי זצ”ל, שעימו למד בחברותא את תורת המהר”ל ואת ספר הכוזרי לרבי יהודה הלוי. גרודקה אף אמר בכל לילה בחצות ‘תיקון חצות’ עם הרב דבליצקי ובלילות שבת היה סועד עימו את הסעודה ולאחר מכן היה ישן בביתו.

4)אתם רגילים לצרוך אקטואליה משדרן הרדיו יעקב גרודקה, אך לא מעט אנשים דווקא שתו בצמא דבריו דווקא בנושאים תורניים, שכן, בגיל 20 הוציא גרודקה לאור סדרת קונטרסים שעסקה במועדי ישראל וכללה מערכות עמוקות על פי תורת המחשבה.

5) שנה וחצי בלבד אחרי שהחל את עבודתו ככתב פוליטי באתר ‘בחדרי חרדים’ הוא מונה על ידי מו”ל האתר מאיר גל לעורך הראשי של האתר. אגב, באותה שנה, הגדירו אותו במדורי המשפיעים כעיתונאי המשפיע ביותר בעיתונות החרדית

=התוכנית על הקצה אותה מגיש יעקב גרודקה יחד עם ישראל כהן, משודרת בכל יום ה’ בשעה 20:00=

  • יעקב גרודקה | באדיבות המצולם

חרדים
70