יום שני

סליחות רדיו קול ברמה בשיתוף עיריית ירושלים
00:00
הלכה יומית הרב בנימין חותה
05:45
הדף היומי הרב ירון מרדכי זכאי
06:00
לצלילי הבוקר ניר קפטן
07:00
חדש על הבוקר נועם זיגמן
08:00
ישר ולעניין דודי שוומנפלד ויקי אדמקר
09:00
הכל עשר רונן גרוס
10:00
אחת בצהריים רונן כץ
13:00
חידודון עמי מימון
14:00
המבוקשים עמירם בן לולו
16:00
בשירי זמרה יוסי גיל
18:00
המהדורה המרכזית משה גלסנר
19:00
אליבא דהילכתא הרב יעקב סיני
משודר עכשיו לשידור חי
21:00
חנוך לנער אשר ברדה
22:00

הערכות לחגים במרכז הרפואי שיבא תל השומר

תקופת החגים, במיוחד בעידן הקורונה דורשת התארגנות מיוחדת. כאשר מדובר במרכז רפואי גדול כמו שיבא – תל השומר בו שוהים אלפי מאושפזים ובני משפחותיהם, הצרכים רבים עוד יותר

כ"ו אלול התש"פ (15.9.2020)
10

תקופת החגים, במיוחד בעידן הקורונה דורשת התארגנות מיוחדת. כאשר מדובר במרכז רפואי גדול כמו שיבא – תל השומר בו שוהים אלפי מאושפזים ובני משפחותיהם, הצרכים רבים עוד יותר ועבור כך נערכו בשיבא בתקופה האחרונה באופן שיאפשר אווירת חג גם בתוך בית החולים ושמירת ההלכות והמנהגים השונים.

כמו בשנים האחרונות, גם בשנה זו יתקיימו מנייני תפילה כסדרם ע"י בעלי תפילה מנוסים בבית הכנסת במרכז הרפואי שיבא, וזאת על פי הנחיות משרד הבריאות גם בר"ה, גם ביום הכיפורים וגם בחג הסוכות. תקיעות השופר בר"ה תתקיימנה ע"י מתנדבים בכל המחלקות בכדי לאפשר גם למי שנבצר ממנו לרדת ממיטתו לקיים את מצוות היום כהלכתה וסעודות חג מלאות ועשירות בכשרות בד"צ העדה החרדית יוגשו למלווים– ללא תשלום, כאשר לאור המצב כל אחד ייקח את האוכל לחדרו. 17 סוכות יוצבו ברחבי בית החולים וארבעת המינים יעמדו לרשות המאושפזים ובני משפחותיהם.

כמו כן, לאור הביקוש הרב בשנים האחרונות, גם השנה לקראת יום הכיפורים יפעל המוקד ההלכתי בבית החולים לנשים ויולדות בשיבא, בראשותו של הרה"ג ר' צבי פורת שליט"א – רב ויועץ הלכתי בשיבא, וייתן מענה הלכתי לשאלות הנוגעות לצום בסיטואציות רפואיות שונות. המענה יינתן גם לרבני קהילות וגם לאנשים פרטיים.

"הנגשת השירות עבור כל המגזרים בישראל עומדת מול עינינו לאורך כל השנה, וגם כעת בתקופת החגים" אומר יהודה קטורזה סמנכ"ל לוגיסטיקה במרכז הרפואי שיבא, "כיום השוהים בבית החולים שיבא בראש השנה, ביום הכיפורים או בסוכות מקבלים מענה מלא לתפילות, ארוחות ולמצוות המיוחדות שבכל חג. זאת בתוספת לשירות חדש יחסית בשיבא, בו כל מאושפז בשבת וחג יכול לבקש מהצוות מנות מהדרין ולקבל ערכה לקידוש, חלות ואף ערכה להבדלה. אנו גאים בכך ונמשיך להיות קשובים לצרכי הציבור".

צרכנות
10