יום חמישי

הלכה יומית הרב בנימין חותה
05:45
הדף היומי הרב ירון מרדכי זכאי
06:00
לצלילי הבוקר ניר קפטן
חדש על הבוקר נועם זיגמן
ישר ולעניין דודי שוומנפלד ויקי אדמקר
בואי בשלום שיפי חריטן
רגעים של אושר הרבנית חדווה לוי
אחת בצהריים רונן כץ
חידודון עמי מימון
המבוקשים עמירם בן לולו
צליל ואומר רפי אוחנה
פינג פונג יוסף זיסר
המהדורה המרכזית משה גלסנר
על הקצה יעקב גרודקה וישראל כהן
דרך ה' הרב משה שלמה עמאר
מבט לשבת הרב בנימין חותה

כאיש אחד: סיום הש"ס הגדול בעולם- גלריית ענק

תיעוד ענק: בבנייני האומה בירושלים התכנסו למעלה מאלף עמלי תורה ל-6 שעות של לימוד הש"ס ההמוני של רדיו קול ברמה ורשת הכוללים עיתים

תוכניות חד פעמיות ב' טבת התש"פ (30.12.2019)
30

אמש התכנסו בבנייני האומה בירושלים למעלה מאלף עמלי תורה ל6 שעות של לימוד הש"ס ההמוני של רדיו קול ברמה ורשת הכוללים עיתים. הלומדים התחלקו ל-500 חברותות כשכל חברותא לומדת 5 דפים בעיון.

סדר א' נפתח ע"י חתנא דבי נשיאה הגאון רבי אהרון בוטבול שליטא שהעלה על נס את מעלת חשיבות הלימוד בחברותות בהדגישו את דברי מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל על כך שרדיו קול ברמה הינו בית המדרש הגדול בעולם. מיד לאחמ"כ החל שלב הלימוד, סדר א' שנמשך כ3 שעות בהתרגשות גדולה.

לאחמ"כ בשעות אחר הצהרים יצאו הלומדים לארוחת צהריים משובחת כיאה לעמלי התורה.סדר ב' נפתח עי הגאון הרב יצחק אלקיים שליט"א נשיא וראש רשת הכוללים עיתים שהצליח לרתק את קהל הלומדים בפעילות רשת הכוללים . וכן הודה הרב אלקיים לשותפים שלו ליום המדהים הזה רדיו קול ברמה.

עם סיום דבריו, חזרו ציבור הלומדים על דפי הגמרא מתוך כוונה לסיים את אשר התחילו עד למעמד הסיום. לאחר 3 שעות ניתנה האות בפרץ של שמחה ורגש החלו עמלי התורה להתכונן למעמד הסיום.בהדלקת נרות החנוכה טרם הסיום כובד בעלי רדיו קול ברמה מר צבי עמאר שהגיע במיוחד מצרפת ליום הקדוש הזה ואף השתתף בו כל היום בחברותא עם הרב יעקב סיני נכדו של מרן הגר"ע יוסף.

מר צבי עמאר חלק את רגשותיו עם קהל המשתתפים באומרו שמרגיש שהיה היום מעמד הר סיני. בסיום הש"ס כובד הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א שהודה לעמלי התורה על הזכות לסיים איתם את הש"ס ולרדיו קול ברמה המשמיעים את התורה ברמה. מיד לאחר הסיום כובד הראשל"צ ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א בפתיחת מחזור י"ד של הדף היומי והאריך בדרשתו על מעלת קביעת העיתים בתורה.

עוד כיבדו בהשתתפותם הגאון רבי רפאל כהן ראש מוסדות יתד של תשובה. הגאון רבי ברוך שרגא. הגאון רבי בנימין חותה, רבני הרדיו. ראש עיריית ירושלים מר משה לאון הפליג בשבחים על ציבור יראי השם וציין את רדיו קול ברמה כרדיו התורני הגדול בעולם ובדבריו הבטיח להמשיך ולסייע ללומדי התורה.

את המעמד המרגש חתם בדבריו מנכ"ל רדיו קול ברמה אריאל דרעי, שציין כי ביום הזה נלמדו לא פחות מ 300 אלף דקות של תורה תוך שהוא חולק את את הרגשתו עם ציבור הלומדים בהדגישו שזה האירוע הכי מרגש שרדיו קול ברמה עשה מיום הקמתו וקרא קהל הלומדים החל ממחר להתחיל את מחזור הי"ד של הדף היומי עד לסיום שהרדיו יערוך בעז"ה בסיום המחזור. בדבריו הודה לנותני החסויות חברת קוקה קולה שאף העניקה שתיה קלה לאורך כל היום לציבור הלומדים, בנק פאג"י, מאפיית נחמה ורשת שמחונים.

את המעמד ליווה מוזיקאלית המאסטרו יואלי דיקמן ותזמרתו המורחבת. בליווי ר' שלמה כהן. משה דואק ומקהלת קולות. כאשר את האירוע הנחו לאורך היום עמי מימון והרב יעקב סיני.

לאורך כל היום רדיו קול ברמה שידר מבנייני האומה באולפן מיוחד שנבנה במקום את הקולות. הסיפורים ואווירת הלימוד מרגע התחלתו ועד לסיום המרגש.

על ההפקה: חברת כאפלין הפקות בשילוב חברת אפקט הפקות. צילום: מנדי הכטמן.

בארץ בעולם חרדים פוליטי מדיני צרכנות
30