יום רביעי

הלכה יומית הרב בנימין חותה
05:45
הדף היומי הרב ירון מרדכי זכאי
06:00
לצלילי הבוקר ניר קפטן
07:00
חדש על הבוקר נועם זיגמן
08:00
ישר ולעניין דודי שוומנפלד ויקי אדמקר
09:00
העיקר הבריאות ניר קפטן
10:00
התחברות הרבנית חדווה לוריא
11:00
חכמת שלמה הרב ברוך רבינוביץ
12:00
אחת בצהריים רונן כץ
13:00
חידודון עמי מימון
14:00
המבוקשים עמירם בן לולו
16:00
תו השעה יואלי דיקמן
17:00
דרכי אבות רבנים
18:00
המהדורה המרכזית משה גלסנר
משודר עכשיו לשידור חי
19:00
נהר השלום הרב בניהו שמואלי
21:00
ביתנו החדש הרב אבנר קוואס
22:00

גלריה: מופע הצדעה לאלפי מתנדבי ארגון 'הצלה' העולמי

הסטוריה: 15 מליון דולר נתרמו לארגון הצלה העולמי במופע יוצא דופן בל"ג בעומר, שגרף למעלה מ-2 מליון צפיות בשידור חי

תוכניות חד פעמיות כ"ג אייר התש"פ (17.5.2020)
18

הסטוריה: 15 מליון דולר נתרמו לארגון הצלה העולמי במופע יוצא דופן בל"ג בעומר, שגרף למעלה מ-2 מליון צפיות בשידור חי

עם ישראל חי: בעיצומו של ל"ג בעומר האחרון, שייזכר עוד במשך שנים רבות בשל ייחודיותו בצל ההתמודדות עם מגיפת הקורונה העולמית, נערך מופע ענק בארצות הברית, בו השתתפו עשרות מבכירי האמנים, הזמרים והיוצרים, ביניהם אברהם פריד, בני פרידמן, מרדכי שפירו, ליפא שמלצר, גד אלבז, שמואלי אונגר, שולם למר, אלי מרקוס, ברוך לוין והחזן העולמי יצחק מאיר הלפגוט.

מטרת המופע, הייתה להצדיע לאלפי מתנדבי ארגון 'הצלה' העולמי, על העבודה שהשקיעו בהצלת חיי אדם, מסביב לשעון, במאבק בנגיף הקורונה, ולגייס עבורם תרומות בעיצומו של המופע.

מדובר במופע חסר תקדים, במימדים בינלאומיים ונדירים: הוא הועבר בשידור חי בעשרות אתרים שונים וברשתות החברתיות, במשך לא פחות מ-31 שעות רצופות. מדובר במופע הגדול ביותר שנעשה בימי תקופת הקורונה, בה קהל אינו יכול להשתתף באופן ממשי בהופעה. ואולם מבחינת כמות שעות המופע, ובשקלול כמות האמנים שנטלה בו חלק – מדובר באחד ממופעי ההתרמה, ומהמופעים הגדולים בכלל, שאירעו אי פעם.

במהלך המופע, שהועבר בשידור חי בכיכר השבת, ובעשרות פלטפורמות נוספות, כאמור, קראו הזמרים לציבור לתרום ככל יכולתם עבור ארגון 'הצלה', ולחזק אותו על מנת שיוכל להמשיך בפועלו ובעבודת הקודש של הצלת חיי אדם. עד לסיום המופע, גויס סכום בלתי נתפס של 15 מליון דולר – סכום, שכל כולו, כאמור, נתרם לארגון 'הצלה'. המופע עצמו, גרף כמות צפיות חסרת תקדים של למעלה מ-2 מליון צופים בשידור חי, מכל רחבי העולם.

המופע הוא פרי רעיונם של יוזמי כתיבת ספרי התורה העולמיים לאחדות עם ישראל, שהודיעו בתחילת פרויקט כתיבת ספר התורה, כי כל הכספים שיוותרו מרכישת אותיות בספר התורה, ייתרמו לארגון העוסק בהצלת חיי אדם.

מפיק המופע, דוידי קרומבי, מסכם: "כשעלה רעיון המופע, לא האמנו שנצליח לגייס כזה סכום. אבל מסתבר שעם ישראל מוקיר את עבודת הקודש של ארגון 'הצלה', ושמח לקחת חלק בהצלת חיי אדם. האירוע המדהים הזה הטביע חותם וייכתב בדפי ההיסטוריה. אני מודה לכל החברים היקרים שסייעו להוצאת הפרויקט המדהים הזה לפועל, ואין לי ספק שכל שקל שנתרם במהלך המופע – מציל חיים, כפשוטו".

קורונה בעולם חרדים
18